Jak zaprojektować stronę WWW?

Hosting i domena dla strony internetowej


wybierz hosting i domenę dla strony WWW

Nieodłącznymi pojęciami związanymi z projektowaniem stron www są hosting i domena – elementy, bez których Twoja strona nie mogłaby zaistnieć w sieci!

Domena

Domena to nic innego jak nazwa, pod którą wyświetlać się będzie Twoja strona. Nazwa powinna kojarzyć się z marką, nazwą Twojej firmy, czyli tzw. Brandem. Istotny jest również wybór rozszerzenia domeny – w przypadku, gdy chcesz trafiać do użytkowników z Polski, najlepsza będzie domena z rozszerzeniem .pl. Przykładowo, jeżeli nazwa Twojej firmy to Firma XYZ, możesz zakupić domenę firmaxyz.pl, która od razu charakteryzować będzie Twoją witrynę.

Hosting

Hosting natomiast umożliwia Ci przechowywanie wszystkich plików źródłowych i innych elementów strony na dysku twardym wybranego dostawcy takich usług. Serwerownie firm hostingowych działają nieprzerwanie przez całą dobę, umożliwiając przeglądanie Twojej strony każdemu użytkownikowi, bez względu na porę dnia.

Zarówno domenę, jak o hosting, możesz wybrać z ogólnodostępnych ofert – jest wiele firm oferujących wspomniane usługi. Nawet jeżeli spotykasz się z tymi pojęciami po raz pierwszy, nie jest to problem – wybierz i kup wolną domenę u wybranego rejestratora bądź hostingodawcy, gdzie wykupisz również miejsce na serwerze i uruchom swoją firmową stronę www!