Jak zaprojektować stronę WWW?

Treści w tworzeniu stron www - content marketing


Treści w budowie strony internetowej

Masz już gotowy projekt graficzny. Ustaliłeś jej wszystkie podstawowe i dodatkowe funkcjonalności. Wiesz już, jakie podstrony znajdą się na Twojej stronie www. Czy to wystarczy, aby Twoja witryna stała się rozpoznawalna w sieci i pojawiała się wysoko w Google? Niestety nie jest to takie prost. Tworzenie strony internetowej musimy zacząć od porządnego zaplanowania jej contentu.

Wspominaliśmy wcześniej o ogromnym znaczeniu dobrze przemyślanej architektury strony – innym aspektem, jeszcze ważniejszym w kontekście pozycjonowaniu, są wszystkie treści umieszczone na Twojej stronie. Nawet najładniejsza strona, posiadająca bardzo wiele elementów ją wzbogacających, nie będzie dobrze rankingowała bez contentu – Google jest wyszukiwarką tekstową i to przede wszystkim na podstawie treści ocenia jej wartość i przydatność dla użytkowników.

Podczas tworzenia strony www musisz więc przygotować teksty na stronę główną, na podstronę opisującą Twoją firmę i jej działalność, jak również opisy oferowanych produktów bądź usług.

Pamiętaj także, że teksty te powinny w pełni wyczerpywać dany temat, przedstawiać wszelkie niezbędne informacje, które Ty sam chciałbym znaleźć na stronie, szukając danej usługi czy produktu. Tylko wtedy strona będzie miała szanse na skuteczne pozycjonowanie i zachęcenie użytkowników do pozostania na Twojej stronie.